Téma diskuse

testo na adventni perniky

Dobry den Úsmev .Chtela jsem se zeptat jak pecete adventni pernicky jake pouzivate testo,ja jsem je loni pekla ze stejneho testa jako pernicky a bylo to hodne mekke Plačem ,jeste jsem se chtela zeptat jak delate testo hrube :-).Dekuji za Vase rady.Krasny den ÚsmevÚsmev

Já používám stejné těsto, ať to jsou adventní, velikonoční nebo jen tak k jídlu. A myslím, že tak činí mnohé perníkářky. Rozlišuji pouze, zda dělám plochý perník, nebo 3D perník - v tom případě pak přidám trochu mouky, aby bylo těsto jen o něco maličko tužší. Jinak na internetu je spousta receptů, které jsou určeny pro perníky k jídlu, nebo pro dekorativní účely. Tloušťka těsta závisí od velikosti. Běžné kousky dělám 4mm a velké, jako je třeba děkovné srdce, 6mm.

Já to dělám uplně stejně jako fiivi.Přišla jsem na to postupně stylem pokus -omyl Úsmev .Když jsem před šesti lety začínala s perníky,tak mě zaujal na internetu hned první recept co jsem viděla a dělám ho stále.Když si zadáš do vyhledávače perníkové těsto od Džuli tak ho lehce najdeš.Ale každý má to svoje oblíbený těsto jiný.Musíš přijít sama na to co Ti bude vyhovovat.Já jsem měla štěstí,že hned první recept byl ten pravý.

Dekuji Úsmev .Dneska zkousim zadelat testo a zitra pect tak snad se neco povede Mrkám .Krasnou sobotu ÚsmevÚsmev


Back to Top