Téma diskuse

JAK SE BRÁNIT - pokud někdo používá Vaše fota ve svůj prospěch

Ahoj milé pekařky a perníkářky.
Jelikož díky Danušce - alias Perníkářka - jsme obě Dany, tak aby se to nepletlo, tedy díky Dani jsem se dozvěděla, že ta stejná osoba využila má fota a nejen má! fota na slevových portálech ve svůj prospěch. V prvním případě tuším před měsícem jsem oslovila jak slevový portál tak také i dotyčnou "šikovnou osůbku", aby fota byla odstraněna - stalo se tak až po velmi ostrém argumentačním natlaku z mé strany.
Dnes mne Danča upozornila opět, za což jí moc děkuju, oslovila jsem majitele a již jsem mu poslala i nástin žaloby. Paragrafy - a podotýkám, že nejsou všechny, poskytuji zdola, to jasně vcelku řeší. Dotyčný majitel servru vcelku již věděl, o co jde, a fota okamžitě zmizela. V momentě "kdy se dozví" - jde právě o to povědomi, je to tzv. neurčitý pojem - jehož obsah se pak zkoumá, časová linie, svědectví, dokazování (je to složitější) - a odstraní fota, učini zákonu zadost a nemůže být postižen. Pokud by nereagoval, jsou pak argumenty pro soudní řízení.
No všeobecně: myslím, že se mnou budete souhlasit, ale nikdo se soudit nechce, já to mám dokonce i jako zaměstnání - jsem ta strana soudní :-)). Ale člověka to nazdvedne.
Pro pobavení: dotyčná šikulka chtěla péci dokonce uvedená srdce půlmetrová. :-))
Takže můžete použít zdola paragrafy o které se můžete opřít při své první!! a spontánní argumentaci, když se budete bránit. Plná znění zákonů se dají lehce najít na webu. Judikaturu na podporu jsem již nehledala, na to už nemám ani čas ani náladu.
Mějte se hezky a snad Vám to pomůže v obraně - aspoň v první linii.
Doufám, že jsem vše popsala přehledně a srozumitelně, někdy mi myšlenky letí rychleji, než stačím formulačně vyjádřit jejich obsah do písmenek. :-))) Nejsem moc komunikační typ .... ale zde jsem měla potřebu, a také proto, že jste se mne některé na tyto situace již ptaly, trošku pomoci pro začátek.

§ 5 a § 6 zákona o některých službách informační společnosti.

§ 5

Odpovědnost poskytovatele služby za ukládání obsahu informací

poskytovaných uživatelem

(1) Poskytovatel služby, jež spočívá v ukládání informací poskytnutých

uživatelem, odpovídá za obsah informací uložených na žádost uživatele,

jen

a) mohl-li vzhledem k předmětu své činnosti a okolnostem a povaze

případu vědět, že obsah ukládaných informací nebo jednání uživatele

jsou protiprávní, nebo

b) dozvěděl-li se prokazatelně o protiprávní povaze obsahu ukládaných

informací nebo o protiprávním jednání uživatele a neprodleně neučinil

veškeré kroky, které lze po něm požadovat, k odstranění nebo

znepřístupnění takovýchto informací.

(2) Poskytovatel služby uvedený v odstavci 1 odpovídá vždy za obsah

uložených informací v případě, že vykonává přímo nebo nepřímo

rozhodující vliv na činnost uživatele.

§ 6

Poskytovatelé služeb uvedení v § 3 až 5 nejsou povinni

a) dohlížet na obsah jimi přenášených nebo ukládaných informací,

b) aktivně vyhledávat skutečnosti a okolnosti poukazující na

protiprávní obsah informace.

Dle § 40 odst. 1 pism. c) autorskeho zakona se autor muze domahat

informaci o zpusobu a rozsahu neopravneneho uziti, o puvodu

rozmnozeniny apod. Zakon dale stanovi dalsi prava autora (na

odstraneni zavadneho stavu, na nahradu skody ci vydani bezduvodneho

obohaceni apod.), pricemz je-li k dilu poskytnuta vyhradni licence,

nektera z techto prav muze vymahat jen nositel vyhradni licence.

Fórum: 

Já tohleto prostě nesnáším. Když si někdo tzv. vypůjčí fota a vydává je za své dílo. Už jsme to tady řešily jednou, když se fotky Moli a Martinky ocitly v práci jedné pernikářky, to byla drzost a a fakt mě to vytáčí. Každá z nás nemá zapotřebí se chlubit cizím peřím, ale tahle paní, co to dává do slevových portálů si to klidně dovolí a dokonce tam dá srdce co se dělalo na svatbu anglického páru - to by člověk žasl. Hrozně by mě zajímalo, co asi lidem pošle, když si někdo objedná právě toto srdíčko, které je docela složitě malované a já bych si na něho netroufla.

Dani jak jsi mi psala na seznam, je to vše pravda. Ta žena je zcela mimo a neví, co jí hrozí, jestli se do toho někdo obuje opravdu. Zjistila jsem, že ještě jsou mé fotky i jinde na portálech, to je jak hvězdice, majitele portálů tohoto typu mají mezi sebou jakousi domluvu, že si budou přebírat ty dobre (ha ha - ukradené) inzeráty a publikovat je. Nicména, jak už jsem psala, i oni se vystavují ataku, pokud nebudou hned reagovat na výzvy na odstranění. D

PrekvapeniePrekvapenie Tak to teda zírám, že si to někdo troufne Smútok Ať se ta paní pochlubí a tady ukáže, co dokáže. Taky mě toto rozčiluje, to je teda vážně drzost!!!

Dnes je na to hrozná doba a možná paní umí i něco nazdobit, ale ne každý umí hezky nafotit, ono co si budeme povídat, aby to hezky na fotce vypadalo je potřeba mít i dobrý foťák, světlo, pozadí a hlavně pak umět i s počítačem.
Manžel vyrábí rybyčky na vláčení a při focení a ořezávání fotek než je pak dá na internet do svého obchodu se kolikrát pěkně zapotí a stojí ho to hodně času a také kolikrát v jiných obchodech našel své výrobky. Vzhledem k tomu, že je jediný takový výrobce v ČR pak není problém zjistit zda si daný dotyčný jeho výrobky koupil k prodeji nebo zda je to cizí. A i tak pokud si výrobky koupí a chce je prodávat dál ať si to sám nafotí, pokud se předem nedomluví. A už se nám to párkrát stalo, takže děkuji za uvedené pomůcky s §, byť je nevyužiji já s perníčkama, ale určo půjdou využít při tahanicích u rybiček Úsmev

No, já jsem vůbec neuměla fotit digitálem, s internetem taky ne a zpracovávat fotky, to byl děs. Ale musela jsem se to naučit a nepůjčovala jsem si fotky od jiných. Já tyhle omluvy, nebo zdůvodnění prostě neberu. Pokud chce někdo něco ukázat, tak by to měl dělat sám a nejlépe si ty fotky podepsat. Takže použít cizí fotku perníku, kerý je pouze ruční výrobu na chlubení se na webu to je trestu hodné a dost mě to štve.

Přesně tak, když už něco vyrobím a to dá samo o sobě dost práce a pak si ještě dám tu práci, aby fotka byla super, pak to člověk musí brát jako újmu a znevážení jeho práce, když si to někdo jedním kliknutím celé převezme.
My máme digitál - zrcadlovku, na ty mrňky rybičky jsme museli pořídit i makro objektiv, pak stativ, pak už to stínilo, tak se koupil světelný stan, deštníky na rozptyl světla a teď i křeslo s nekonečným pozadím. Potřebuje to k práci a pak když se tam vyfotí i moje různé výrobky vypadá to úplně jinak než vyfocené doma na stole.
Takže všechno něco i stojí.
Nicméně je to hamba, že někdo něco takového udělá a že po prvním upozornění hned všchno sama nestáhne.

Zítra se tím ještě budu zabývat a napíšu na ostatní weby, jsou v nějakém sdružení, pošlu jim kontakt na tuto ženu a budu požadovat všeobecné odstranění, nemám čas projet všechny tyto weby, stalo se mi to s ní podruhé a to je teda i na mne silný kafe, paní si velmi zahrává a má štěstí, že nemám čas - velké štěstí. Ale jestli se to bude opakovat, zadám to advokátům a zaplatím jim, co vysoudím mi zaplatí náklady lehce .... Paní má holý zadek asi už nyní - toto ale není cesta ke zbohatnutí, po soudním řízení bude nahatá celá. Jestli náhodou tuto koorespondenci čte a je zde mezi námi ..... měla by se hodně rychle stáhnout.
Děvčata promiňte, většinou se držím stranou - moje profese to po etické stránce moc nedovoluje být aktivně takto činná, nicméně se mne to dotklo osobně.
Souhlasím s Dančou - je to trestuhodné.
D

Ach jo, já jen zírám a to jsem dost stará na to, abych měla nějaké ideály co se týká mezilidských vztahů (potvrzeno hlavně zaměstnáním) Danušky obě, jsem na Vaší straně a doufám, že ona "dáma" bude mít ještě trošku cti k tomu, aby už toto nepraktikovala. Že by se omluvila, to asi nehrozí, ale aby "dala pokoj" to by mohla. Děvčátka držte se a pevné nervy. Bozkávam

Danuško, ani nevíš, jak ti rozumím. Já jsem byla tenkrát tak vytočená, že jsem chtěla úplně přestat s uveřejňováním svých fotek. Ale potom mi to přišlo líto, že kvůli neomalenosti a drzosti jednoho člověka bych neměla ukazovat výsledky své práce a poskytovat inspiraci ostatním, tak své fotky stále zveřejňuji, ale vůbec netuším, jestli si je někdo nepůjčuje. Na prodejní portály nechodím, občas se podívám na fler.

No Libuško, já právě taky nikam - jsem právě psala Danči, že nevědomost je někdy tak prima nebolavá :-))
Měla jsem stejný pocit, jako když jsem byla okradená před léty v šalině cikány, taky zlost, pocit, že ti někdo sáhl na tvé soukromé věci -- no pocity rozporuplné a velmi. Ale stávat se to asi bude, protože těmto ženštinám to snad nedochází, to je ta lepší varianta, pokud dochází ...
Děvčátka užívejme si zdobení a všeho hezkého kolem perníčků. pa pa

JÁ JSEM UŽ DÁVNO MĚLA TAKOVÉ NÁPADY,ŽE JSEM ŠLA A NĚCO JSEM I VENKU ZAHLEDLA A HNED MĚ NAPADLO SI UDĚLAT ŠABLONKU ,VŽDY JSEM JI NĚJAK SFORMOVALA .ZŽADALA JSEM JEDNOHO ODBORNÍKA,ZDA BY MI NEVYROBIL FORMIČKY PODLE ŠABLON.jO BYL MOC RÁD A SLÍBIL,ŽE ANO.TAK SE TAKY STALO,UDĚLAL MI JE A PAK NADÁLE JE VYRÁBĚL I DO PRODEJE A JSOU STÁLE V PRODEJI.TO MĚ TAKY NAMÍCHLO,NEVĚDĚLA JSEM CO MÁM S TÍM DĚLAT .

Tak to je taky "silný kafe" SmútokSmútokSmútok

Ahoj.Taky mě tahle madam vytáčí.A nemyslím si,že neví co činí.Protože když to bylo minule a já s ní po tel.mluvila,tak mi docela drze řekla "že to asi moc prožívám" (to že mi pokradla fotku a vydělává na ní) Prekvapenie A když jsem jí povykládala o autorských právech,stejně mlela svoje.Jen mi pak najednou nabízela 500,- za použití mojí fotky a tím že to bude vyrovnáno.
Tihle lidi si myslí,že můžou na internetu všechno a nikdo na ně nemůže.Možná si i myslí,že si dotyčná taky nevšimne,že její fotky používá i někdo jiný.Naštěstí si vždy někdo všimne a dá vědět(že Dani,Jani Veľký úsmev )Ale je to smutná doba,že lidi jsou schopni pro peníze všeho.
A opravdu by mě docela zajímalo,co zvládne ona osoba vyplodit.Jak její výrobek vypadá.Přemýšlela jsem,zda na tom slevovém portálu i neobjednat ať vidím.Ale bylo mi líto peněz za něco z čeho by mě pak třeba ještě braly mory Úsmev

Mohly byste mi, prosím, některá poslat třeba přes kontakt adresu na některý ten slevový portál, kde ta "šikovná" paní nabízí "své" perníčky? Nemám vůbec pojem o těchto portálech, nikdy jsem na žádném nebyla.

Leni, teď momentálně nikde není, protože jí to stáhli. Slnko

Podívej třeba tady to bylo.Samozřejmě,že ty naše fotky pak stáhli a vyměnili za jiné(zas jinde určitě pokradené)
http://www.nebeslev.cz/?ProductId=4329
tady to máš i s adresou oné šikovné,je tam i kus adresy na stránky,ale tam už jí to taky stáhli
http://www.hyperslevy.cz/cela-cr/31-1-2013-obrovske-valetnynske-pulmetro...

Veliké díky Danuško za Tvé rady, nemyslela jsem si, že to budu muset taky někdy řešit.
A netušila jsem jak to s člověkem zamává. Ale ještě víc se vytočil můj manžel.
Během pár hodinek byla nabídka ze slevového portálu se zneužitou fotkou smazána.
Takže tato diskuse je namístě. Díky. ÁnoSlnko

Všimla jsem si poznámky až teď, jsem ráda, že někomu prospělo :-))) i když v takové situaci, je to ... já nemám ani slov, co je to za lidi, co to dělají, měj se Zdeni Slnko


Back to Top