Téma diskuse

Ocenění perníčků

Vím, že je to ožehavé téma, ale jinak než nějakým porovnáním nezjistím jak to udělat. Po víkendovém zdobení nesli děti pár perníčků učitelce do školky. Hned mě tam odchytla jedna maminka jestli bych jí 30 perníčků neudělala, že jsou moc hezké.
Dala jsem si dva dny na rozmyšlení, protože vůbec nevím jak to ocenit. Vzhledem k romu, že příležitostně prodávám svoje výrobky z korálků - kytičky, stromky a podobně vím, že nejdražší je vždy práce, která, ale nikdy není zaplacena podle klasických hodinových tabulek.
Svoje víkendové tvoření jsem dala do fotek ve velikonocích a srdíčka mají 5 cm, vše je to tak mezi těmy 4-9 cm, celé potřené polevou a navrchu malované.
Mě ta cena, když započtu těsto a polevu vyšla asi na 2 kč za perníček, bez nazdobení a tam, nevím jak vy ostatní, strávím na jednom perníčku 5 minut. Při běžné sazbě 200 kč za hodinu bych s částkou za práci 16 kč + 2 kč za těsto tedy celkově 18 kč za malý perníček asi neuspěla. To už vím ze svých korálkových kytiček.
Ale netuším vůbec za kolik bych to tedy měla nabídnout. Rozhodně neplánuju péct perníčky na výdělek nebo pravidelně, ale když by si náhodou někdo jednou za čas řekl třeba i ze známých tak abych věděla. I pro mě bylo zajímavé si spočítat na kolik mě to vlastně vyjde. Pravda po tom rozboru se doma ozvalo, jestli nebude lepší si koupit nějaké sušenky v obchodě za 15 kč kde je jich 20 ks Mlčím
Ale to se jen tak žertovalo, to moje pečení pro radost 4x do roka, mi asi projde i po tom propočtu Chichocem sa

Fórum: 

Koukni sem http://www.fler.cz/. Tam zadáš perníčky a vyjede Ti spoustu obrázků a tam jsou ceny. Tak to zkoukni a budeš v obraze Slnko Je to nezaplacená práce, ale všechny ji děláme srdcem a s láskou Slnko


Back to Top