Téma diskuse

Plech na výrobu vykrajovaček

Ahoj všichni!
Jdu sem pro radu - nevíte někdo jestli se dají někde sehnat plechové pásky ze kterých bych si sama vyrobila vykrajovačky? Nechci si nechávat vyrábět jednoduché tvary, jako obdélníčky apod. na různé velikosti chaloupek atd... Nevíte někdo prosím??? Nikde jsem nic nenašla... Moc děkuji!!!

Fórum: 

na vykrajovátka se používá pocínovaný plech, ale jestli se nechá koupit, to nevím. Zkusit se zeptat v hobby potřebách

Dělám vykrajovátka z pásky na těsnění do oken - nevím , jestli se ještě vyrábí , našla jsem zásobu na půdě

Těsnicí páska je z hliníku a je měkká. Hodila by se jen na malé formičky a musí se s ní opatrně dělat, jinak se hned deformuje.

Na velké a jednoduché formičky se dá použít i klasický pozinkovaný plech co používají klempíři. Nechám si ho nastříhat na 2 cm pásky. Také jsem už zkoušel i nerezový, je ale tvrdší. Ale jen takový co se dá pájet.

Karle, vítám Tě mezi pernikářkami a mám takový dotaz pro nás línější. Formičky vyrábíš jen pro sebe, nebo také pro zájemce by bylo něco k mání ? Váľam sa od smiechu po podlahe

Bohužel není moc času, takže si dělám jen pro sebe. Zjistil jsem ale, že je rychlejší si udělat formičku než obkreslovat papír. Třeba i jen na 5 ks perníků.

Já jsem si také pomohla páskou na těsnění oken, je sice pravda, že je to hliník, ale při trošce opatrnosti se s tím dá vykrajovat, už tři roky používam a stále je dobrá.

Já kupuji na výrobu vykrajovaček plech kterému v obchodě říkají obalová páska. Prodávají ho ve větším , ale zase mám k dispozici když je potřeba. Plech je dostatečně pevný, při ohýbání nepraská a nerezaví. Jen se tedy nedá okraj ohnout ( tak jako je to u originál vykrajovaček, že jedna strana má hranu ohnutou a tou druhou se vykrajuje) , ale mě to nevadí, protože se dá vykrajovátko použít oboustraně.

Manžel si nechává nastříhat tenký nerezový plech na pásky.Jezdíme si do dílen,kde se pracuje s nerezem a tak nám nastříhají i ze zbytků plechu a někdy je i cena dobrá.

Na vykrajovačky sa môže použiť plech z veľkých konzerv. Je to potravinársky plech.

Už dlhšiu dobu hľadám medený plech, ktorý môže prísť do styku s potravinami, pretože by som si z neho chcela vyrobiť vykrajovátka. Neviete kde by sa dal zohnať?
Na anglických stránkach som našla medené pásiky určené na výrobu vykrajovátok, ale na slovenských a českých sa mi nič podobné nepodarilo zatiaľ nájsť. :/


Back to Top