Téma diskuse

Dotaz na živnost!!!!

Tady jsem se někde dočetla,že pečení DEKORAČNÍCH perníčků je volná živnost!Můžete mi to nějak holky přiblížit,co vše bych si musela vyřídit abych si mohla perníčkama na Vánoce přivydělat?,jsem na MD,bodla by nějaká ta korunka.Děkuju moc.Máte moc krásné perníčky,jste šikulky!!!(clap) ÁnoTlieskamÁnoTlieskam

Fórum: 

Tak,já jsem letos řešila to samé,nejsem sice na mateřské,ale doma jsem taky, se synem.Oběhla jsem finanční i živnost. úřad a jestli jsem to správně pochopila tak: bez živnost.listu můžu prodávat dekorační perníčky (uvádím všude,že jsou dekorační,ale přidám i jejich složení,aby bylo jasný,že jíst se dají.)Nemusím to nikde hlásit,nic platit.Výdělek nesmí překročit 20 OOO Kč za rok.Je dobré vést si jednoduché účetnictví-kdy a kolik jsem si vydělala(pro sebe i případnou kontrolu).Nikomu,ale nemusíte vydávat účtenky nebo tak něco.Doporučuju dojít fin.úřad a zeptat se.

Děkuju moc.Kdyby to přesáhlo těch 20.000.-ročně,tak by to bylo asi zas něco jiného,že?Půjdu se jěště přeptat na FÚ.Děkuju.Kdyby jste jěště někdo věděl,dejte prosím vědět. martinaf(flower)


Back to Top